Aktuálne novinky

Aktuálne novinky >> Aktuálne novinky

Zmeny v zákone o ŤZP

Parlament schválil novelu zákona č. 447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia. Zmeny v zákone sú účinné od 1. júla 2018. V článku vám prinášame prehľad najdôležitejších zmien.

 

Čítaj viac...
[TEXT_LAST_CHANGED]: 09 Jul 2018 [TEXT_AT] 15:03

Staňte sa našim členom

Stať sa našim členom je ľahké. Stačí ak vyplníte elektronický formulár, ktorý nájdete tu, alebo si vytlačíte a vyplníte prihlášku, ktorú nájdete tu a pošlete ju na adresu Združenie pacientov s primárnou imunodeficienciou, Nezábudková 52, 821 01 Bratislava.
 
Členstvo v Združení pacientov s primárnou imunodeficienciou je bezplatné. Našim členom môžu byť aj osoby či organizácie, ktoré už sú členmi iných občianskych združení pre pacientov. Každý môže byť členom ľubovoľného množstva občianskych združení. Výhodou členstva v združení je, že každý člen má právo zúčastniť sa na zasadnutí najdôležitejšieho orgánu združenia, ktoré sa nazýva valné zhromaždenie. Valné zhromaždenie schvaľuje rozpočet a plán činnosti združenia a raz za tri roky volí predsedníctvo, ktoré združenie riadi.
 
Široká členská základňa posilňuje náš hlas. Čím viac členov budeme mať, tým vážnejšie budú brané naše stanoviská k dostupnosti liečby alebo iné materiály, ktoré v pripravíme mene pacientov. 
 
Členstvo nie je podmienkou využívania našich služieb. Sme tu pre všetkých pacientov s primárnou imunodeficienciou, či už našimi členmi sú, alebo nie sú.
 
Čítaj viac...
[TEXT_LAST_CHANGED]: 18 May 2017 [TEXT_AT] 11:50

Video o varovných príznakoch porúch imunity

Spoznajte varovné príznaky primárnych porúch imunity v zaujímavom videu: https://www.facebook.com/imunodeficit/videos/629103010758676/

Čítaj viac...
[TEXT_LAST_CHANGED]: 25 Apr 2018 [TEXT_AT] 13:07

Článok o primárnych poruchách imunity

V denníku Plus 1 deň vyšiel článok o našej pacientke a varovných príznakoch primárnych imunodeficiencií: https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/Zufala-Henrieta-40-Lekari-tvrdili-ze-som-hypochonder.-Potom-zistili-ze-sa-nikdy-v-zivote-nevyliecim

 

 

Čítaj viac...
[TEXT_LAST_CHANGED]: 11 Dec 2017 [TEXT_AT] 10:37