Právna poradňa - Opatrovanie popri dennom studiu

Predmet
Opatrovanie popri dennom studiu
Pridané
2018-07-17 21:08:02
Otázka
Dobry den Syn v oktobri dovrsi 6 rok zivota a zanikne predlzena rodicovska. Zacala som studovat v dennom studiu. Mozem poziadat o opatrovatelsky prispevok mam na neho narok ako studentka? Alebo ako mam zabezpecit aby som ako slobodna matka mohla dalej platit najom diety a potreby postihnuteho ztp syna a neukoncit studium? Dakujem za rychlu odpoved.
Odpoveď
Dobrý deň, nie je možné študovať v dennej forme štúdia a poberať opatrovateľský príspevok. Je však možné poberať príspevok a študovať externe. Umožňuje to ust. § 40 ods. 17 zákona č. 447/2008 Z.z. - Peňažný príspevok na opatrovanie možno poskytnúť aj vtedy, ak si fyzická osoba, ktorá opatruje fyzickú osobu s ťažkým zdravotným postihnutím zvyšuje kvalifikáciu formou štúdia popri zamestnaní, kombinovaného štúdia a štúdia jednotlivých vyučovacích predmetov alebo formou externého štúdia a v čase svojej neprítomnosti z dôvodu zvyšovania kvalifikácie zabezpečí opatrovanie fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím inou fyzickou osobou. Pozdravujem, Katarína Fedorová

Bezplatné právne poradenstvo pre pacientov a ich blízkych. Na vaše otázky odpovedá JUDr. Katarína Fedorová, PhD.


Poslať otázku

Predmet:
Email:
Kategória:
Otázka: