Právna poradňa - Očr

Predmet
Očr
Pridané
2018-10-14 05:00:50
Otázka
Dobry den, prosim vas sestra je rozvedena, je v nemocnici tehotna so zapalom mozgovych blan. Mozem si vziat ocr na starostlivost o jej rocnu dcerku? A ak ano co musim spravit? Dakujem
Odpoveď
Zák. č. 461/2003 Z.z. v ust. § 39 ods.1 písm. a) uvádza, že ošetrovné môže byť priznané len rodičovi vlastného alebo osvojeného dieťaťa, prípadne osobe, ktorej bolo dieťa zverené do starostlivosti na základe rozhodnutia príslušného orgánu. Ošetrovať je ďalej možné chorého rodiča, manžela a rodiča manžela. Vzhľadom na to, že túto základnú podmienku nespĺňate, ošetrovné Vám nemôže byť poskytnuté. Pozdravujem, Katarína Fedorová

Bezplatné právne poradenstvo pre pacientov a ich blízkych. Na vaše otázky odpovedá JUDr. Katarína Fedorová, PhD.


Poslať otázku

Predmet:
Email:
Kategória:
Otázka: