Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

O nás - predstavenie a členstvo

Združenie pacientov s primárnou imunodeficienciou je občianske združenie, ktorého cieľom je zvyšovať informovanosť o primárnych imunodeficienciách, presadzovať ich včasnú diagnostiku a všestranne pomáhať pacientom a ich blízkym vyrovnať sa s ochorením a zmierniť jeho finančné a sociálne dopady. Na našej web stránke a v našich informačných materiáloch nájdete konkrétne rady, ako riešiť finančné a sociálne ťažkosti, ktoré chronické ochorenie môže spôsobiť. Všetky naše informačné materiály vám na požiadanie bezplatne zašleme v tlačenej alebo elektronickej podobe. 

Ak potrebujete pomoc, podporu či radu alebo vás zaujíma naša činnosť, môžete nás kontaktovať:
poštou: Združenie pacientov s primárnou imunodeficienciou, Mlynské Nivy 56, 821 05 Bratislava.
 

Ako sa stať našim členom

Sme občianske združenie otvorené všetkým fyzickým aj právnickým osobám zo Slovenskej republiky aj zahraničia. Našim členom sa môžu stať pacienti s primárnou imunodeficienciou, ich príbuzní, priatelia, ako aj ďalší ľudia alebo organizácie, ktorí sympatizujú s našimi cieľmi. 

Členstvo v Združení pacientov s primárnou imunodeficienciou je bezplatné. Našim členom môžu byť aj osoby či organizácie, ktoré už sú členmi iných občianskych združení pre pacientov. Každý môže byť členom ľubovoľného množstva občianskych združení. Výhodou členstva v združení je, že každý člen má právo zúčastniť sa na zasadnutí najdôležitejšieho orgánu združenia, ktoré sa nazýva valné zhromaždenie. Valné zhromaždenie schvaľuje rozpočet a plán činnosti združenia a raz za tri roky volí predsedníctvo, ktoré združenie riadi.
 
Prihlášku o členstvo najdete na spodku tejto stránky k stiahnutiu vo formátoch .PDF aj Word.
 
Široká členská základňa posilňuje náš hlas. Čím viac členov budeme mať, tým vážnejšie budú brané naše stanoviská k dostupnosti liečby alebo iné materiály, ktoré v pripravíme mene pacientov. 
 
Členstvo nie je podmienkou využívania našich služieb. Sme tu pre všetkých pacientov s primárnou imunodeficienciou, či už našimi členmi sú, alebo nie sú.
 

Ako nás môžete podporiť

Všetky aktivity v prospech pacientov vykonávame bezplatne. Našu činnosť financujeme z darov a grantov od organizácií a jednotlivcov. Podporiť nás môžete poukázaním ľubovoľnej sumy peňazí na náš účet SK98 0200 0000 0034 9342 1658.

Pomôcť nám môžete aj tým, že sa stanete našim dobrovoľníkom a pomôžete nám zvyšovať informovanosť o primárnych imunodeficienciách šírením našich materiálov a stanovísk medzi svojimi priateľmi  a známymi.    

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
ziadost_o_clenstvo_imunodeficit.sk Veľkosť: 69.9 kB Formát: pdf Dátum: 15.1.2020
ziadost_o_clenstvo word Veľkosť: 19.6 kB Formát: docx Dátum: 15.1.2020